Czym jest Vanquish ™

Vanquish ™ jest niesamowitym skokiem technologicznym w medycynie estetycznej i jest niepodobny do żadnego urządzenia, które można spotkać na rynku. Vanquish ™ jest stosowany na obszarach miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej takich jak brzuch, boki, uda i pośladki. Vanquish ™ to wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości. Dzięki technologii Vanquish™ LAHF [Large Area High-frequency Field] redukcja tkanki tłuszczowej jest nieinwazyjna, bezkontaktowa i zautomatyzowana.

Vanquish ™ jest urządzeniem medycznym stworzonym przez firmę BTL Aesthetics, do bezbolesnego i szybkiego redukowania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki.

Jego działanie polega na zwiększeniu temperatury w komórkach tłuszczowych, tak aby spowodować ich naturalne obumarcie. Technologia ta została zaakceptowana przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków [FDA]. Modelowanie sylwetki jeszcze nigdy nie było tak skuteczne i proste!

Vanquish ™, przy użyciu technologii LAHF, umożliwia selektywną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabiegi modelowania sylwetki są wyjątkowo efektywne i bezpieczne dla pacjenta.

Automatyczna informacja zwrotna przy dostarczaniu energii do tkanki tłuszczowej umożliwia selektywne utrzymanie temperatury bez udziału operatora. Rewolucyjny sposób dostarczania energii umożliwia likwidację głęboko położonej tkanki tłuszczowej, nie wpływając na otaczające ją tkanki. Podczas gdy skóra jest bezpiecznie chłodzona przez powietrze, skoncentrowane wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości precyzyjnie oddziałuje na głęboko położoną tkankę tłuszczową, utrzymując ją w wyższej temperaturze niż otaczające tkanki.

Przebieg zabiegu jest całkowicie zautomatyzowany, zapewniając jednocześnie pacjentowi niezrównany komfort.

Zabieg

Podczas zabiegu, aplikator emitujący energię umieszczany jest nad wybranym obszarem ciała poddawanym zabiegowi. W czasie jego działania, skóra jest bezpieczna – chłodzona przez powietrze, natomiast skoncentrowane wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości precyzyjne oddziałuje na głęboko położoną tkankę tłuszczową, utrzymując ją w temperaturze wyższej niż tkanki znajdujące się wokół niej. W trakcie zabiegu urządzenie Vanquish ™ bada ilość i jakość tkanki tłuszczowej pacjenta, a następnie automatycznie dopasowuje terapię do potrzeb.

W trakcie jednego zabiegu można objąć duży obszar ciała, np. całą powierzchnie brzucha. Aplikator umieszczany jest 1-2 cm nad ciałem, tak że nie dotyka skóry pacjenta. W ten sposób energia bazująca na systemie RF jest dostarczana do komórek tłuszczowych indukując w nich proces apoptozy czyli zaplanowanej śmierci komórki, która jest zjawiskiem całkowicie naturalnym.

Ponieważ aplikator pozostaje przez czas zabiegu nad wybraną okolicą ciała, nie wymaga przemieszczania i ciągłej obsługi operatora. Przebieg zabiegu wymaga tylko obecności operatora przy urządzeniu i nadzorowanie pracy systemu, co zapewnia komfort pacjentowi. W trakcie jego trwania będziemy odczuwali przyjemne ciepło.

Zabieg jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny!

Efekty terapii
WSKAZANIA