Ciepło, które modeluje

System UTIMS A3 oparty jest o technologię HIFU, tj. skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości (high intensity focused ultrasound).

 Wskutek selektywnego podgrzania dochodzi do obkurczania tkanki, a w skórze powstają  mikrouszkodzenia stymulujące wytwarzanie nowego kolagenu. Natychmiast po zabiegu UTIMS A3 otrzymujemy efekt wygładzenia, a po trzech miesiącach i przebudowie kolagenu osiągamy maksymalny efekt liftingu, poprawy jędrności i napięcia skóry.

Czym różni się UTIMS A3 od innych zabiegów opartych o technologię HIFU? – 

Dająca niesamowity efekt zabiegu jest budowa przetworników Centerless w tym urządzeniu. Wiązka skupionych ultradźwięków mająca na celu podgrzanie tkanek (i obkurczenie kolagenu) nie wnika pionowo w głąb skóry i tkanek podskórnych, ale rozprzestrzenia się niejako „poziomo” pod nią. Efekt jest doskonały, a powierzchnia skóry nie jest poparzona. Urządzenie to ma poza tym dodatkowe działanie chłodzące. Pacjentka nie czuje dużego bólu – jak przy innych tego typu urządzeniach – i spokojnie poddaje się zabiegowi. Czasami pojawia się jedynie lekki dyskomfort. Skóra jest najbardziej unerwiona na powierzchni, w kilku pierwszych milimetrach. Kiedy jednak dodamy chłodzenie i to poziome rozchodzenie się ciepła, efekt zmniejszenia odczuwalności zabiegu jest ogromny.

Działanie zagęszczające

Najbardziej spektakularny efekt tego zabiegu to  fenomenalne zagęszczenie skóry. Na naszej twarzy z wiekiem rysują się coraz bardziej wyraźne zmarszczki, owal opada a skóra wiotczeje. Zabieg ten, podgrzewając głębsze partie skóry, obkurcza kolagen, a skóra zagęszcza się.

Miejsca, które poprawiamy

Dobry efekt zabiegu widoczny jest szczególnie wyraźnie w miejscach, które z wiekiem wiotczeją. Jeśli mówimy o twarzy – pomoże w podniesieniu owalu twarzy lub wygładzeniu i liftingu okolic oka. – Efekt zagęszczenia kolagenu widać po 6-8 tygodniach. A efekt spłycenia powierzchniowych zmarszczek od razu.

W wypadku ciała – zabiegi tego typu nie są zabiegami odchudzającymi, ale modelującymi. Mówimy zatem o pacjentach bez gigantycznej nadwagi, chcących wyprofilować miejsca, które straciły jędrność, takie jak ramiona (pelikanki) lub brzuch. W tym przypadku skóra ujędrnia się, komórki tłuszczowe są usuwane miejscowo, obwód redukuje się.

Ile trwa zabieg?

Zabieg trwa około 30-40 minut, zależnie od wybranej partii ciała. – Pacjentki często decydują się na część twarzy, np. owal lub oczy. Wtedy może trwać do pół godziny. Jest to zabieg jednorazowy, nie jest wymagana seria.

By podtrzymać efekt, warto powtórzyć zabieg po kilku miesiącach. UTIMS A3 ma też inną zaletę – można wykonywać go o każdej porze roku, nie ma on związku z kąpielami w morzu ani ze słońcem.

Po zabiegu twarz jest lekko zaróżowiona, ale można od razu zastosować makijaż (pory skóry zamykają się podczas zabiegu, pojawia się efekt odświeżenia). Dodatkowym bonusem jest fakt, że zabieg ten idealnie łączy się z innymi zabiegami medycyny estetycznej, na przykład nićmi. Dodatkowo wzmaga ich efekt liftingujący.

Efekty zabiegu UTIMS A3
WSKAZANIA